Članstvo u Udruzi

Članstvo u Udruzi propisano je Statutom. Članovi Udruge su redovni članovi, članovi prijatelji, počasni i nominalni.

• Redovnim članom može postati osoba koja u užoj obitelji ima osobu s posebnim potrebama kao što je osoba sa cerebralnom paralizom, mentalnom retardacijom, autizmom i drugim teškoćama u razvoju.
  • Članom prijateljem može postati svaka osoba koja želi sudjelovati u radu i promicanju interesa Udruge.
  • Počasnim članom postaje osoba osobito zaslužna za promicanje ideja i aktivnosti Udruge, a bira se na prijedlog Upravnog odbora i uz suglasnost Skupštine.
  • Nominalni članovi Udruge su osobe koji imaju posebne potrebe kao što je cerebralna paraliza, mentalna retardacija, autizam i druge teškoće u razvoju te ostale osobe s posebnim potrebama.

Članovi Udruge imaju pravo i obvezu:

• promicati program Udruge i zauzimati se za njegovo oživotvorenje
  • sudjelovati u radu Udruge,
  • sudjelovati u akcijama i drugim skupovima Udruge,
  • svojim djelovanjem i ponašanjem pridonositi ostvarivanju ciljeva Udruge,
  • birati i biti biran u tijela Udruge,
  • provoditi odluke tijela Udruge,
  • čuvati ugled Udruge,
  • davati prijedloge, prigovore i mišljenja u vezi Udruge, te biti obaviješten o njezinom radu,
  • redovno plaćati članarinu,
  • biti obaviješten o radu Udruge,
  • nadzirati rad Udruge.

Udruga Vincenca Blato

vincencaudruga@gmail.com
Ulica 65. broj 19
20271 Blato

nacionalna zaklada

Udruga osoba s invaliditetom Vincenca Blato je korisnik institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva.

Zatvori